top of page

Sonraki web semineri

Water flowing from highland, mountains flooding, poor houses in rural areas, Laos, Thailan

Doğa Kaynaklı Afetlerden Etkilenenlerle Brainspotting Terapisi

8 Haziran Perşembe, 2023

18:00 İstanbul, 19:00 Bakü

Konuşmacı: Ine Indriani-Brainspotting Endonezya Başkanı

Zoom 1,5 saat. Almanca ve Türkçe çeviri ile

Bu webinar Brainspotting Turkey işbirliği ile düzenlenmektedir.

Türkiye ve Azerbaycan’dan katılan tüm ruh sağlığı uzmanları için ücretsiz kayıt.

 

Ine Indriani.jpg

Ine Indriani M.Psi Brainspotting Endonezya’nın başkanı, kayıtlı bir klinik psikolog, BSP eğitmeni ve süpervizörüdür. Jakarta’da Jakarta Eye Center Hastanesi’nde ve kendi ofisinde çalışmaktadır. Ayrıca danışmanlık yapmakta ve seminerler vermektedir. Basına televizyon ve radyo yoluyla röportajlar vermiştir. 2005 yılından bu yana doğa kaynaklı afetlerden etkilenen insanlara insani destek sağlamaktadır.

Sunumun odağı

Endonezya dünyanın afetlere en açık ülkelerinden biridir. Pasifik Ateş Çemberi içinde yer alan konumu nedeniyle, sıklıkla depremler, tsunamiler ve volkanik patlamalara maruz kalmaktadır. Ayrıca, iklim değişikliği oldukça yıkıcı seller ve toprak kaymalarına neden olan siklonlara ve fırtınalara neden olmaktadır.

Brainspotting terapisinin yıkıcı doğa ve iklim olaylarından etkilenen kişilerle etkili biçimde nasıl kullanılabileceğini keşfedeceğiz. Sunumunda, Brainspotting terapisini doğa kaynaklı afetlerden etkilenen çocuk ve yetişkinlerde bireysel ve grup düzeyinde uygulamaya ilişkin deneyimlerini paylaşacaktır.

Ine ayrıca, afet çalışmalarında yer alan uzmanların kendi ruh sağlıklarını koruma, uyumlanmayı sürdürme ve tükenmeyi engelleme yollarına ilişkin önemli konuları dile getirecektir. Afetlerde destek sunan ruh sağlığı çalışanları yüksek düzeyde mesleki stres yaşamakta, bu da hayatlarında duygusal tükenmişliğe ve psikolojik gerginliğe daha fazla duyarlı hale gelmelerine neden olabilmektedir.

Bu bağlamda, Ine yerel psikologlar ve danışmanlar için geliştirdiği öz-bakım programından söz edecektir. Bu program stres düzeyini azaltma ve limbik karşıt transferansı en aza indirerek terapistlerin yüksek düzeyde uyumlanmayı sürdürebilmelerine yardımcı olma konularında etkili bulunmuştur.

Türkiye ve Azerbaycan’dan katılan tüm ruh sağlığı

uzmanları için ücretsiz kayıt

Kayıt için, aşağıdaki butona tıklayıp kayıt formunu doldurunuz

bottom of page